Stoisz przed decyzją, czy warto zaufać usługom agencji pracy tymczasowej? To zdecydowanie korzystne rozwiązanie, które cieszy się uznaniem wśród wielu rekruterów oraz pracodawców. Szczególnie że obecny rynek pracy jest na tyle dynamiczny i zmieniający się, a rozwój gospodarki szybki, że w wielu miejscach braki kadrowe są poważnym problemem. Można temu zaradzić, sięgając po profesjonalną pomoc, jaką oferuje właśnie leasing pracowniczy. To świetny wybór szczególnie dla przedsiębiorstw nastawionych na prace sezonowe, jednak również i dla tych całorocznych.

Podpowiadamy 5 największych korzyści, które odczujesz, wybierając współpracę z agencją pracy tymczasowej.

Oszczędzasz czas i pieniądze

Niewielka liczba kandydatów o pracę, a jednocześnie wysoki wskaźnik wolnych etatów sprawia, że dziś proces rekrutacji jest dość żmudną kwestią, która wymaga cierpliwości i poświęcenia czasu, by dotrzeć z ofertą do odpowiednich osób, a przy tym zachęcić ich do aplikowania o pracę. Następnym krokiem jest rekrutowanie, zatrudnienie, przeszkolenie i wdrożenie. Jak widać, czynności jest naprawdę sporo, a każda poszczególna generuje dodatkowe koszty i zabiera czas. Można tego uniknąć, właśnie sięgając po pomoc agencji pracy tymczasowej, która wszystkim zajmuje się w kompleksowy sposób, by przedsiębiorcy mogli skupić się na rozwijaniu biznesu. Oszczędź swój czas i poświęć go na rozwój istotnych obszarów Twojej działalności. Agencje tworzą doświadczeni stratedzy, którzy wiedzą, jak pozyskać pracowników i kto najlepiej sprawdzi się na danym stanowisku.

Optymalizujesz koszty

Leasing pracowniczy to strzał w dziesiątkę niezależnie od tego, czy szukasz pracowników sezonowych, czy może jednak tych całorocznych. W każdym przypadku masz pewność co do zmniejszenia wydatków, ponieważ nie stoisz przed koniecznością utworzenia działu rekrutacji ani prowadzeniem działań marketingowych właśnie w temacie pozyskania nowych pracowników. Wybierając agencję pracy tymczasowej, nie musisz ponosić żadnych dodatkowych kosztów, zatrudniać specjalistów czy inwestować w narzędzia do reklamy. Jednocześnie nie dotyczy Cię administracja dokumentacją pracowniczą, legalizacja zatrudnienia (w przypadku pracowników spoza Polski, a szczególnie obcokrajowców poza UE). Nie musisz się martwić nawet kwestią planowania i układania grafików pracy, bo pomaga w tym właśnie agencja pracy.

Elastyczność w kwestii kadr

Warto wiedzieć, że wybierając agencję pracy tymczasowej, możesz z łatwością uzupełnić braki kadrowe, gdy rzeczywiście jest taka potrzeba. Wielokrotnie przedsiębiorstwa nie mają potrzeby zatrudniania dużej liczby osób na okres całego roku. Praca tymczasowa jest bezpiecznym i wygodnym wyborem, by efektywnie skompletować zespół, kiedy pojawia się taka potrzeba, a przy tym zredukować go w okresie recesji. Leasing pracowniczy jest niezwykle przydatny w miejscach, gdzie pojawiają się sezonowe wzrosty w zatrudnieniu.

Lepsza efektywność działań rekrutacyjnych

Nie da się ukryć, że agencje pracy tymczasowej tworzą specjaliści, a co za tym idzie, to osoby kompetentne i doświadczone, dlatego rekrutacja trwa krócej i nie obciąża budżetu firmy. Działy rekrutacyjne w tego typu miejscach oferują szereg zautomatyzowanych procesów, są nieustannie na bieżąco i orientują się w sytuacji na rynku. Mają sprawdzoną sieć partnerską, dzięki czemu bez problemu pozyskasz nawet pracowników zagranicznych z Europy i nie tylko.

Szansa na skorzystanie z umiejętności ekspertów

Trzeba jeszcze wspomnieć, że skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej to szansa także dla samych przedsiębiorców na dostęp do wiedzy i możliwość poszerzenia własnych kompetencji. Pracownicy agencji specjalizują się w konkretnych obszarach, umieją obsługiwać skuteczne narzędzia do zwiększenia efektywności procesów rekrutacyjnych, mają bogatą siatkę kontaktów. Korzystając z ich oferty, każdy może nauczyć się czegoś nowego, co może mieć przełożenie na lepsze zarządzanie firmą i zespołem.